25371023_1890125587668730_1165521379_o

24 de medalii si 12 noi recorduri interne pentru sportivii Aqua Sport la Cupa de Iarna 7-9 ani

Campionii Aqua Sport s-au intors week-end-ul trecut cu rezultate foarte bune de la Cupa de Iarna 7-9 ani, ei reusind sa obtina nu mai putin de 24 de medalii, dintre care: 7 de aur,  7 de argint si 10 de bronz, precum si 12 noi recorduri interne.

Dintre cei 73 de sportivi legitimati in cadrul Aqua Sport, care au participat la aceasta competitie, s-au evidentiat Avakian Karen si Stoica David – ambii campioni municipali.

“Un sfarsit de semestru mai mult decat reusit si pentru sportivii de 7-9 ani. Au fost evolutii incantatoare, majoritatea sportivilor s-au autodepasit, iar numarul mare de medalii reprezinta dovada faptului ca sportivii, parintii si antrenorii fac o echipa minunata impreuna.–  a declarat Mircea Purcaru, Director Sportiv Aqua Sport.

Locul 1:

Stoica David (antrenor Oussema Rebai) – 50m spate baieti 9 ani

Avakian Karen (antrenori Armand Grecu & Mircea Purcaru) – 50m fluture baieti 9 ani

Avakian Karen, Ivanof Alexandru, Stoica David, Iordache Tudor – 4x50m liber baieti 9 ani

Micu Tudor, Radu Andrei, Avakian Karen, Iordache Tudor – 4x50m mixt baieti 9 ani

Cazacu Maria, Mihai Delia, Lentu Eva, Zaharia Ana-Lisa – 4×50 mixt si liber fete 8 ani

Stoicescu Alexandru, Padure Matei, Nicolau Robert, Danila Alexandru – 4×5-m mixt baieti 7 ani

 

Locul 2:

Barbu Razvan (antrenor Armand Grecu) – 50m liber baieti 8 ani

Avakian Karen (antrenori Armand Grecu & Mircea Purcaru) – 50m liber baieti 9 ani

Ivanof Alexandru (antrenor Oussema Rebai) – 50m spate baieti 9 ani

Nicolau Robert (antrenor Alina Cartu) – 50m fluture baieti 7 ani

Stoica David, Ivanof Alexandru, Apostol Petru, Musat Darius – 4x50m mixt baieti 9 ani

Nicolau Robert, Stoicescu Alexandru, Ghelbereu Leonard, Danila Alexandru – 4*50m liber baieti 7 ani

Nan Alexandra, Manea Arya, Vasia Antonia, Popa Natalia – 50m liber fete 7 ani

 

Locul 3:

Stoica David (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber baieti 9 ani

Zaharia Ana Lisa (antrenor Corina Dumitru) – 50m bras, spate si liber fete 8 ani

Ivanof Alexandru (antrenor Oussema Rebai) – 50m bras baieti 9 ani

Avakian Karen (antrenori Armand Grecu & Mircea Purcaru) – 50m spate baieti 9 ani

Malus Irina, Lospa Tamara, Ban Alexia, Scarlat Daria – 4x50m mixt si liber fete 9 ani

Stan Andrei, Barbu Razvan, Pirvu Iustin si Barbieru Erik – 4*50m liber baieti 8 ani

 

Noi recorduri interne:

Avakian Karen – 50m liber baieti 9 ani (31:33) (VR: 31:75, Stoica, Izvorani 2017)

Lospa Tamara – 50m liber fete 9 ani (34:97) (VR: 35:09, Zaharia, Izvorani 2017)

Ivanof Alexandru – 50m bras baieti 9 si 10 ani (42:25) (VR 44:20, Ivanof, Izvorani 2017/ 42:71, Aron, Bacau 2017)

Manea Arya – 50m bras fete 7 ani (54:08) (VR 55:08, Lentu, Izvorani 2016)

Zaharia Ana Lisa – 50m bras fete 8 ani (49:05) (VR 49:66, Zaharia, Izvorani 2017)

Zaharia Ana Lisa – 50m spate fete 8 ani (41:77) (VR 41:98, Mihai, Izvorani 2017)

Scarlat Daria – 50m spate fete 9 ani (41:18) (VR 41:98, Mihai, Izvorani 2017)

Stoica David – 50m spate baieti 9 ani (36:18) (VR 36:87, Stoica, Izvorani 2017)

Zaharia Ana Lisa – 50m fluture fete 8 si 9 ani (38:79) (VR 40:39, Mihai, Izvorani 2017/ 40:19, Lospa, Izvorani 2017)

Stoica, Ivanof, Avakian, Iordache – 4*50 Liber masculin 9 si 10 ani (2:10:23) (VR 2:11:62, Stoica, Ivanof, Avakian, Iordache)

Zaharia, Mihai, Lentu, Cazacu – 4×50 Liber fete 8 ani (2:30:15) (VR 2:32:77, Zaharia, Mihai, Lentu, Cazacu, Izvorani 2017)

Lospa, Ban, Malus, Scarlat – 4×50 Liber fete 9 ani (2:24:44) (VR 2:28:67, Argesanu, Trusca, Pirvu, Cojocariu, Izvorani 2017)