1-2.09.2017-Camelia Potec 9-11 ani (6)

5 campioni selectati, 18 medalii si un nou record intern la competitia “Camelia Potec – In Cautarea Viitorilor Campioni”

A fost un weekend extraordinar pentru campionii Aqua Sport, a caror munca a fost recunoscuta si rasplatita in cadrul competitiei “Camelia Potec – In Cautarea Viitorilor Campioni”, ce s-a desfasurat la Stejarii Country Club, in zilele de 1 si 2 Septembrie 2017.

Sportivii nostri s-au intors acasa cu 18 medalii, dintre care 8 de aur, 4 de argint, 6 de bronz, iar 5 dintre ei – Maria Argesanu (antrenor Alina Cartu), Karen Avakian (antrenor Armand Grecu), David Stoica (antrenor Oussema Rebai), Andreas Bucur (antrenor Oussema Rebai) si Vlad Mihalache (antrenor Mircea Purcaru– au fost selectati si au primit un cantonament gratuit la Stejarii Country Club.

“E un inceput de semestru mai mult decat minunat. Sa ai 5 copii selectati dupa maiestria lor de a inota si dupa calitatile fizice este o mare bucurie pentru noi si este cel mai bun semn ca la Aqua Sport suntem cu adevarat o familie care face o treaba minunata pentru viitorul acestor campioni.” – a declarat Mircea Purcaru, Director Sportiv C.S. Aqua Sport Bucuresti.

Sportivii selectati:

Maria Argesanu, 10 ani – antrenor Alina Cartu

Karen Avakian, 9 ani – antrenor Armand Grecu

David Stoica, 9 ani – antrenor Oussema Rebai

Andreas Bucur, 11 ani – antrenor Oussema Rebai

Vlad Mihalache, 11 ani – antrenor Mircea Purcaru

 

Medaliatii competitiei:

Locul 1

Ivanof Alexandru (antrenor Alina Cartu) – 50 m bras baieti 9 ani si 50 m spate baieti 9 ani

Avakian Karen (antrenor Armand Grecu) – 50 m fluture baieti 9 ani

Argesanu Maria (antrenor Alina Cartu) – 50 m bras fete 10 ani

Bucur Andreas (antrenor Oussema Rebai) – 50 m fluture si 100 m liber baieti 11 ani

Mihalache Vlad (antrenor Mircea Purcaru) – 100 m  liber baieti 11 ani

Stoica David (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber baieti 9 ani

 

Locul 2:

Lospa Tamara (antrenor Armand Grecu) – 50 m bras fete 9 ani

Avakian Karen (antrenor Armand Grecu) – 50 m liber baieti 9 ani

Stoica David (antrenor Oussema Rebai) – 50 m spate si 50 m fluture baieti 9 ani

 

Locul 3:

Avakian Karen (antrenor Armand Grecu) – 50 m bras baieti 9 ani si 50 m spate baieti 9 ani

Bucur Andreas (antrenor Oussema Rebai) -100 m liber baieti 11 ani

Mihalache Vlad (antrenor Mircea Purcaru) – 100 m spate baieti 11 ani

Matei Vlad (antrenor Mircea Purcaru) – 100 m bras baieti 11 ani

Stamate Gabriel (antrenor Mircea Purcaru) – 100m liber baieti 11 ani

 

Recorduri:

Bucur Andreas in proba de 100 m bras baieti 11 si 12 ani: 1:27:48 (VR 1:27:68, Bucur, Brasov 2017)