17.06.2017 - Ziua Copilului Targoviste (7)

83 de medalii pentru campionii Aqua Sport, la competitia “Ziua Copilului la Inot”

Cei 113 sportivi care au participat weekend-ul trecut la competitia “Ziua Copilului la Inot” au reusit sa vina acasa cu nu mai putin de 83 de medalii, dintre care 32 de aur, 28 de argint si 23 de bronz.

Mai mult de atat, dintre cele 15 cluburi participante, Clubul Sportiv Aqua Sport Bucuresti a fost cel mai medaliat club, spre bucuria antrenorilor, a copiilor, dar si a parintilor, care i-au sustinut pe cei mici, din tribune, pe toata perioada concursului.

“Am participat la aceasta competitie din dorinta de a da sansa la un numar cat mai mare de copii sa obtina un loc pe podium. Copiii s-au mobilizat exemplar si am reusit podium cu 68 dintre copii prezenti, practic, aproximativ 60% dintre copii nostri au reusit sa vina acasa cu o medalie.” – a declarat Mircea Purcaru, Director Sportiv C.S. Aqua Sport Bucuresti.

Medaliatii acestei competitii sunt:

Locul I

Andronic Adrian (antrenor Mircea Purcaru) – 50m fluture baieti 12 ani

Apostol Petru (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber baieti 9 ani

Argesanu Maria (antrenor Alina Cartu) – 50m Bras fete 10 ani

Aron Mario (antrenor Oussema Rebai) – 50m bras baieti 10 ani

Avakian Karen (antrenor Armand Grecu) – 50m fluture baieti 9 ani

Barbieru Aneliss (antrenor Alina Cartu) – 50m spate fete 6 ani

Bucur Andreas (antrenor Oussema Rebai) – 50m bras baieti 11 ani

Buda Andreea (antrenor Corina Dumitru) – 50m picioare liber fete 7 ani

Cazacu Maria Ioana (antrenor Corina Dumitru) – 50m Bras fete 8 ani

Cernica Vlad (antrenor Mihai Petrescu) – 50m liber si 50m spate baieti 6 ani

Chelu Stefan (antrenor Alina Cartu) – 50 m fluture baieti 10 ani

Comna Andreea (antrenor Mihai Petrescu) – 50m liber fete 6 ani

Dragoiu Mihai (antrenor Oussema Rebai) – 50m spate baieti 10 ani

Ivanof Alexandru (antrenor Alina Cartu) – 50m bras baieti 9 ani

Lentu Maria (antrenor Corina Dumitru) – 50m liber fete 8 ani

Lospa Tamara (antrenor Armand Grecu) – 50m bras fete 9 ani

Mihai David Gabriel (antrenor Mihai Petrescu) – 50m picioare spate baieti 6 ani

Mihai Delia (antrenor Alina Cartu) – 50m liber fete 10 ani

Mihai Denisa (antrenor Alina Cartu) – 50m spate fete 8 ani

Mihalache Vlad (antrenor Mircea Purcaru) 50m spate baieti 11 ani

Nicolau Robert (antrenor Alina Cartu) – 50m spate baieti 7 ani

Oprea Ana Maria (antrenor Mircea Purcaru) – 50m liber fete 12 ani

Piper Andreea (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber, 50m spate si 50m bras fete 11 ani

Pirvu Mihaela (antrenor Alina Cartu) – 50m spate fete 10 ani

Stamate Gabriel (antrenor Mircea Purcaru) – 50m liber baieti 10 ani

Stoica David (antrenor Oussema Rebai) – 50m spate baieti 9 ani

Trusca Melisa (antrenor Oussema Rebai) – 50m fluture fete 10 ani

Vasian Antonia (antrenor Alina Cartu) 50 m spate fete 7 ani

Zaharia Ana Lisa (antrenor Corina Dumitru) – 50m fluture fete 8 ani

 

LOCUL II

Andronic Adrian (antrenor Mircea Purcaru) – 50m liber baieti 12 ani

Badea Bianca (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber si 50m bras fete 12 ani

Ban Alexia (antrenor Armand Grecu) – 50m fluture fete 9 ani

Barbieru Aneliss (antrenor Alina Cartu) -50 m liber fete 6 ani

Barbieru Erik (antrenor Alina Cartu) – 50m liber baieti 8 ani

Blidaru David (antrenor Alina Cartu) – 50m fluture baieti 10 ani

Bucur Andreas (antrenor Oussema Rebai) – 50m fluture baieti 11 ani

Ene Luis (antrenor Mircea Purcaru) – 50m liber, 50m spate, 50m bras, 50m fluture baieti 14 ani

Ene Maria (antrenor Andrei Ene) – 50m liber fete 7 ani

Ionescu Anastasia (antrenor Alina Cartu) – 50m spate fete 6 ani

Iordache Tudor (antrenor Paula Grecu) – 50m liber baieti 9 ani

Malus Irina (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber fete 9 ani

Mazilu Beatrice (antrenor Corina Dumitru) – 50m liber fete 8 ani

Mercan Andrei (antrenor Armand Grecu) – 50m spate baieti 8 ani

Micu Tudor (antrenor Paula Grecu) – 50m spate baieti 9 ani

Mihai David Gabriel (antrenor Mihai Petrescu) – 50m spate baieti 6 ani

Nistor Gabriela (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber fete 11 ani

Radu Andrei (antrenor Corina Dumitru) – 50m bras baieti 9 ani

Rapeanu Cristina (antrenor Corina Dumitru) – 50m fluture fete 8 ani

Ruse Matei (antrenor Oussema Rebai) – 50m liber baieti 10 ani

Scarlat Daria (antrenor Armand Grecu) – 50m spate fete 9 ani

Tudor Rares (antrenor Andrei Ene) – 50 m picioare liber si 50m liber baieti 6 ani

Udor Eric (antrenor Andrei Ene) – 50m liber baieti 7 ani

 

LOCUL III

Baluta Rares (antrenor Alina Cartu) – 50m liber baieti 10 ani

Campeanu Bogdan (antrenor Oussema Rebai) -50m fluture baieti 9 ani

Casmoiu Alexia (antrenor Corina Dumitru) – 50m fluture fete 10 ani

Cernea Maya (antrenor Alina Cartu) – 50m liber fete 8 ani

Chirica Ana (antrenor Oussema Rebai) – 50m fluture fete 9 ani

Chirica Daria (antrenor Oussema Rebai) 50m bras fete 12 ani

Comna Andreea (antrenor Mihai Petrescu) – 50m spate fete 6 ani

Ionescu Anastasia (antrenor Alina Cartu) – 50m liber fete 6 ani

Iordache Stefan (antrenor Corina Dumitru) – 50m fluture baieti 10 ani

Malus Cristian (antrenor Oussema Rebai) – 50m fluture baieti 12 ani

Miutu Matei (atrenor Andrei Ene) – 50m picioare spate baieti 7 ani

Nan Maria (antrenor Mihai Petrescu) – 50m liber fete 7 ani

Oltean Alexandra (antrenor Alina Cartu) – 50m liber fete 10 ani

Parvu Iustin (antrenor Alina Cartu) – 50m fluture baieti 8 ani

Popa Albert (antrenor Mihai Petrescu) – 50m liber si picioare liber baieti 6 ani

Popa Natlia (antrenor Paula Grecu) – 50m spate fete 7 ani

Popescu Vlad (antrenor Andrei Ene) – 50m liber baieti 7 ani

Stan Andrei (antrenor Alina Cartu) – 50m bras baieti 8 ani

Stanescu Jaqueline (antrenor Alina Cartu) -50m bras fete 10 ani

Trusca Alysa (antrenor Mircea Purcaru) – 50m spate fete 12 ani

Udrescu Bianca (antrenor Antonio Stan) – 50m bras fete 9 ani

Visan Bianca (antrenor Mihai Petrescu) – 50m spate fete 10 ani

 

4 noi recorduri interne:

Argesanu Maria – 50m bras fete 10 ani (42:62) (VR 44:12, Argesanu, Brasov 2017)

Oprea Ana Maria – 50m liber fete 12 ani (30:90) (VR 31:22, Oprea, Sofia 2016)

Mihalache Vlad – 50m spate baieti 11 si 12 ani (34:28) (VR 34:43, Mihalache, Braov 2017)