Cupa Contratimp 1 Oct 2017

Rezultate exceptionale pentru campionii Aqua Sport la Cupa Contratimp

A fost un weekend extraordinar pentru campionii Aqua Sport, care s-au intors cu nu mai putin de 52 de medalii de la competitia Cupa Contratimp, ce s-a desfasurat la Bazinul Olimpic din Targoviste, in zilele de 29 Septembrie – 1 Octombrie.

Cei 13 sportivi legitimati in cadrul Clubului Sportiv Aqua Sport Bucuresti au castigat 17 medalii de aur, 19 de argint si 16 de bronz, au stabilit 20 de noi recorduri interne, iar Vlad Mihalache a fost desemnat sportivul concursului la categoria lui de varsta. De asemenea, Andreas Bucur a obtinut la acest concurs, la fel ca Vlad Mihalache, 9 medalii din 9 posibile.

Acest concurs a fost o reusita din toate punctele de vedere: Copiii s-au mobilizat exemplar si, desi au fost probe noi si lungi, au facut fata cu brio, reusind niste rezultate exceptionale. Nu atat numarul de medalii, cat maniera in care au fost ele cucerite ne da multa incredere in ceea ce priveste competitiile care vor urma.” – a declarat Mircea Purcaru, Director Sportiv C.S. Aqua Sport Bucuresti.

Medaliatii acestei competitii sunt:

 

Locul I

Adrian Andronic (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 800m, 1500m liber baieti 12 ani

Bianca Badea (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m bras fete 12 ani

Andreas Bucur (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m liber, 50m liber, 200m mixt baieti 11 ani

Vlad Mihalache (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 400m, 800m liber baieti 11 ani

Andreea Piper (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 50m liber, 200m spate fete 11 ani

Maria Stanica (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m, 200m bras, 400m mixt, 100m fluture, 100m spate, 400m liber fete 13 ani

Vlad Mihalache, Andreea Piper, Marius Rosu, Andreas Bucur – 4*50 liber mixt 11 ani

 

Locul II

Adrian Andronic (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 50m, 400m liber baieti 12 ani

Bianca Badea (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 200m bras fete 12 ani

Andreas Bucur (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m bras baieti 11 ani

Stefan Bujor (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 800m liber baieti 12 ani

Denisa Constantin (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 100m spate fete 12 ani

Vlad Mihalache (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 50m, 100m liber, 100m, 200m spate, 100m fluture baieti 11 ani

Ana Maria Oprea (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 50m liber fete 12 ani

Andreea Piper (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m, 400m liber, 800m liber, 100m spate fete 11 ani

Maria Stanica (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m, 800m,1500m liber fete 13 ani

Locul III

Adrian Andronic (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 400m mixt, 100m fluture, 100m spate baieti 12 ani

Badea Bianca (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m fluture fete 12 ani

Andreas Bucur (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 200m spate, 100m fluture, 400m, 800m liber baieti 11 ani

Denisa Constantin (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 50m, 800m, 1500m liber, 400m mixt fete 12 ani

Cristian Malus (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 800m liber baieti 12 ani

Vlad Mihalache (antrenori Mircea Purcaru & Armand Grecu) – 200m mixt baieti 11 ani

Ana Maria Oprea (antrenori Oussema Rebai & Mihai Petrescu) – 100m liber, 100m spate fete 12 ani

 

20 de noi recorduri interne:

Andreas Bucur – 100m liber baieti 11 ani (1:06:22) (VR Mihalache, Brasov 2017)

Adrian Andronic – 100m liber baieti 12 ani (1:05:55) (VR Andronic, Targoviste 2017)

Denisa Constantin – 800m liber fete 12 ani (11:05:18)

Vlad Mihalache – 200m spate baieti 11 si 12 ani (2:39:72) (VR Curariu, Sofia,2016 / Andronic, Bucuresti 2017)

Andreas Bucur – 100m bras baieti 11 si 12 ani (1:26:63) (VR Bucur, Bucuresti 2017)

Andreas Bucur – 200m mixt baieti 11 si 12 ani (2:41:83) (VR Mihalache, Izvorani 2017 / Andronic Targoviste 2017)

Adrian Andronic – 400m mixt baieti 12 ani (5:47:33)

Denisa Constantin – 400m mixt fete 12 ani (6:03:93)

Adrian Andronic – 100m fluture baieti 12 ani (1:12:66) (VR Andronic, Sofia 2016)

Vlad Mihalache – 400m liber baieti 11 ani (4:59:47) (VR Mihalache, Targoviste 2017)

Andreea Piper – 400 m liber fete 11 ani (5:50:13) (VR Nistor, Targoviste 2017)

Adrian Andronic – 400 m liber baieti 12 ani (4:54:89) (VR Andronic, Targoviste 2017)

Vlad Mihalache – 800 m liber baieti 11 si 12 ani (10:19:25)

Andreea Piper – 800m liber fete 11 ani (12:25:47)

Denisa Constantin – 1500m liber fete 12 ani (21:35:98)

Andronic Adrian – 1500m liber baieti 12 ani (19:27:56)