Campionii C.S. Aqua Sport Bucuresti au dominat podiumul din Budapesta

Campionii din Grupele de Performanta ale C.S. Aqua Sport Bucuresti, care au concurat weekend-ul trecut la competitia internationala BVSC din Budapesta, Ungaria, s-au intors acasa cu nu mai putin de 19 medalii.

Cei 20 de sportivi legitimati la C.S. Aqua Sport Bucuresti au reusit performanta de a domina podiumul din Budapesta, impunandu-se in fata adversarilor si castigand 7 medalii de aur, 9 de argint si 3 de bronz.

Cel mai medaliat sportiv a fost Adrian Andronic, cu 7 medalii castigate, iar Gabriel Stamate a fost declarat cel mai valoros sportiv la categoria de varsta baieti 8 ani, in timp ce Karen Avakian a fost declarat cel mai valoros sportiv la categoria de varsta baieti 7 ani.

“A fost concursul cu care am incheiat acest minunat an. Am reusit niste performante incredibile la aceasta competitie. Am concurat cu sportivii din Ungaria, tara care este cu mult inaintea noastra la capitolul natatie si am reusit sa facem o figura foarte frumoasa, castigand nu mai putin de 19 medalii, iar 2 sportivi au fost declarati cei mai valorosi la categoria lor de varsta.” – a declarat Mircea Purcaru, Director Sportiv C.S. Aqua Sport Bucuresti.